Táborsko na odstrel. Sokolovským futbalistom ide o záchranu

Posted On By Marco5811

A vlastne ani Táborsko, ktorého pozícia je v tejto hre ešte o poznanie ťažšie.Aktuálne predposledný tím tabuľky však trudomyslným náladám rozhodne neprepadá, v posledných dvoch zápasoch získal štyri body vďaka výhre v Znojme a remíze doma s Pardubicami. “V oboch zápasoch sa prezentovali ofenzívnym kombinačným futbalom, čo im prinieslo efekt v podobe bodov,” uvedomuje si Sokolovský tréner Vítězslav Hejret.

Aj jeho tím v predošlých dvoch zápasoch so zhodnými súperovi bodoval, po bezgólovej remíze v Pardubiciach aj tej poslednej 2: 2 doma sa Znojmom si vo svojej jarnej partii o záchranu pomohol dôležitými dvoma bodmi a v tabuľke ho pred dvojicou “namočených” prenasledovateľov Znojmo, Táborsko hrejú dva body, čo môže byť v dnešnom dueli ešte o dosť dôležitejšie ako samotná forma oboch rivalov.

Ako ostatne priznal aj sám kouč Hejret, kľúčová bude psychika. “Zápas bude okrem samotnej futbalové kvality rozhodovať aj dôležitosť tohto stretnutia.Východisková pozícia je daná, záleží len na nás, koľko bodov si zo zápasu odnesieme, “uviedol pred zápasom pre klubový web Baníka.

Pre Táborsko hovorí v dnešnom dueli hranom od 15.00 hod nielen výhoda domáceho prostredia a väčší bodový zisk v posledných dvoch dueloch, lepšie je tiež jeho strelecká forma. Päť gólov síce jeho futbalisti dostali, na druhú stranu ich dokázali tiež šesť streliť.A to ešte doma s Pardubicami dokázali smáznout trojgólové manko a zápas dohrať do remízy 3: 3.