Superhviezde zostali len oči pre plač. O víťazstve súpera rozhodla nevídaná strela v poslednej sekunde.

Posted On By Marco5811

Dokonca aj slovinský hviezdny hráč Luka Dončič sa musel skloniť pred strelou, ktorá padne raz za desaťročie. Rozohrávač či krídelník Max Strus v poslednej sekunde strelou z vlastnej polovice ihriska rozhodol o domácom víťazstve Clevelandu nad Dallasom v NBA. Pokus z diaľky znamenal obrat na 121:119. Bol to Strusov siedmy trojbodový kôš v utorkovom zápase, 27-ročný hráč spoza oblúka neskóroval. Nedlho pred životným výstrelom potopil štyri trojky v priebehu 67 sekúnd a pomohol domácim dotiahnuť sa na 10 bodov.

Cavaliers mali na záverečnú akciu minimum času. Po nájazde P. J. Washingtona 2,1 sekundy pred koncom nemali k dispozícii oddychový čas, ale po skončení štvrtiny Evan Mobley okamžite vrátil prihrávku Strusovi, ktorý na radosť fanúšikov vykonal rýchly dvojtakt a z 18 metrov otočil skóre.

Strusov buzzer beater bol druhý najdlhší medzi víťaznými hodmi so záverečným klaksónom v histórii. Len pokus Devonteho Grahama v zápase New Orleans proti Oklahome 15. decembra 2021 bol vystrelený z ešte väčšej vzdialenosti ako 60 centimetrov.

“Pri posledných piatich trojkách som sa cítil naozaj dobre. Dostal som sa do rytmu a pri každej strele som vedel, že padne. A to sa aj stalo. A rovnaké to bolo aj pri poslednej strele,” povedal Strus.

“O takomto koši vždy snívate. A zaslúžil si ho po tom, čo urobil pre tím v celej štvrtej štvrtine.” Najlepší strelec Clevelandu Donovan Mitchell, autor 31 bodov.

Dallasu nestačilo 45 bodov, 14 asistencií a 9 doskokov Luku Dončiča. “Nemal som mu nechávať toľko priestoru, mal som ho oveľa viac tlačiť, ” lamentoval 25-ročný Slovinec.