Ktoré krajiny sú v 1xbet zablokované a ako sa prihlásiť?

1xbet link alternativo
Vplyvom legislatívnych opatrení sú v stávkovej kancelárii 1xbet niektoré krajiny zablokované. Možno sa napriek tomu do 1xbet prihlásiť? A ako? Poznáme podrobný návod.


1xbet zablokované krajiny – ako sa prihlásiť

Stávková kancelária 1xbet ( ako 20 Bet Cesko ) prístup z niektorých krajín blokuje. Prečo sa to deje a je možné toto obmedzenie nejakým spôsobom obísť?

Licenčná politika 1xbet v SR

V Česku a na Slovensku sú stránky 1xbet zablokované z rozhodnutia ministerstva financií dokonca už od roku 2017. Stávková kancelária sa pomerne dlho snažila si slovenských hráčov udržať, však z pohľadu súčasnej legislatívy prevádzkovala nelegálnu aktivitu.

Odozva v podobe trvalého zablokovania tak na seba nakoniec nenechala dlho čakať. V súčasnej dobe (6/2019) sú už mimo prevádzky aj alternatívne adresy na iných doménach, ktorých si stávková kancelária 1xbet zaregistrovala niekoľko desiatok od 1xBet1.com až po domény typu 1xBet107.com či 1xBet108.com.

Blokácia je jedinou dostupnou pákou na nelegálne weby, hoci rozhodne nie stopercentne účinná. Založenie nových domén je otázkou krátkeho okamihu. Vymáhať za porušovanie zákona od prevádzkovateľov pokuty je však prakticky nereálne. Väčšina hazardných firiem je registrovaná v zahraničí, často napríklad na Cypre.

 

Čo môžu robiť slovenskí hráči

Stále ešte funguje možnosť dostať sa na web prostredníctvom VPN softwaru. Ten dokáže zakryť vašu IP adresu, systém tak nespozná, že pochádzate z Českej či Slovenskej republiky a skrze blokáciu prejdete. Avšak podľa aktuálnych informácií už táto metóda nie je plne funkčná, pretože si po príchode na web rovnako nezvládnete založiť svoj účet, ktorý na hranie potrebujete.

 

Ktoré krajiny sú zakázané a ktoré povolené?

Podľa nasledujúceho zoznamu si môžu na 1xbet úplne legálne zahrať hráči v týchto štátoch:

Albánsko, Arménsko, Angola, Argentína, Austrália, Azerbajdžan, Bosna, Bangladéš, Bulharsko, Bahrajn, Burundi, Burkina Faso, Bolívia, Brazília, Britské Panenské ostrovy, Bielorusko, Pobrežie Slonoviny, Kanada, Kongo, Čile, Čína, Kolumbia, Kongo, Česká republika, Dánsko, Alžírsko, Egypt, Etiópia, Gruzínsko, Ghana, Grécko, Grónsko, Hongkong, Chorvátsko, Maďarsko, Indonézia, Izrael, India, Island, Irán, Irak, Jordánsko, Japonsko, Keňa, Južná Kórea, Kuvajt, Kazachstan, Líbya, Libanon, Maroko, Moldavsko, Macedónsko, Mexiko, Malajzia, Mozambik, Nigéria, Nórsko, Nový Zéland, Omán, Peru, Filipíny, Poľsko, Pakistan, Paraguaj, Katar, Rumunsko, Rusko Srbský, Saudská Arábia, Slovinsko, Sudán, Švédsko , Singapur, Somálsko, Švajčiarsko, Thajsko, Tunisko, Turecko, Taiwan, Tanzánia, Ukrajina, Uganda, Spojené arabské emiráty, Uruguaj, Uzbekistan, Venezuela, Vietnam, Južná Afrika, Zambia, Zanzibar a Zimbabwe.

 

Kde si zahrať

Ak chcete si tak zahrať v súlade so zákonom, musíte akceptovať podmienky a vyberať si stávkové kancelárie, ktoré v SR môžu pôsobiť, pretože k tomu majú platné oprávnenie. Ktoré to sú, to vo svojom prehľade (tzv. Whitelist) pravidelne na oficiálnom webe zverejňuje práve ministerstvo financií.