Ako je to s licenciu 1xbet nielen v Slovenskej republike?

Licenças 1xbet

Každá stávková kancelária pre svoju prevádzku potrebuje náležitú licenciu. Ako je to s licenciou u 1xbet? Aké podmienky musí 1xbet splniť v SR a čo to znamená?


1xbet licencie

Kto môže v súčasnej dobe v SR prevádzkovať legálne hazardné hry a prečo nedostala licenciu spoločnosť 1xbet?


O 1xbet a získavanie licencií

Pôvodom ruská stávková kancelária 1xbet je držiteľom licencie na prevádzkovanie hazardných hier vydanej miestnym úradom Curaçao eGaming. Ešte je možné si nechať v tejto oblasti vydať tiež povolenie Gaming Curaçao, a AntillePhone NV Gaming, pričom platí, že všetky sú si rovnocenné.

Povolenia vydané dozornými orgánmi ostrova Curaçao patrí vo svete hazardných hier k tým najčastejším, na podklade ktorých spoločnosti prevádzkujú svoju činnosť. Dôvod je jednoduchý: Pomerne liberálny podmienky začatia fungovania.

Výhodné je najmä to, že sa vydá licencia na celú oblasť, to znamená naraz potrebné pre kasínové hry aj na poker. Prevádzkovateľ si nežiada pre každú povolenie zvlášť, takže šetrí výrazne administratívne náklady. Viac: redwinners.com/sk/

 

Ako to funguje na Slovensku

V podstate úplne naopak. V tuzemsku môže na žiadosť licenciu udeliť ministerstvo financií a všetko je pomerne zdĺhavé, tesne po spustení príjmu žiadostí sa bez valného výsledku často muselo čakať aj niekoľko mesiacov.

Ak firma celý proces trpezlivo absolvuje, musí najprv kompletne zastaviť prevádzku, potom vyplatí svoich hráčov a podľa požadovaných podmienok legislatívy dokonca upravít svoj softvér. Až následne si môže požiadať o povolenie. A to ešte nie je všetko: Po klientoch stávkových kancelárií sa vyžaduje, aby sa osobne dostavili na pobočky infoPOINT a tam sa fyzicky zaregistrovali.

V tuzemsku tak dominujú slovenské stávkové kancelárie a má to pomerne prostý dôvod: Zahraničné spoločnosti nie sú schopné naplniť podmienky herného plánu, systémy majú dimenzované na celý rad rôznych trhov a aby vyhoveli tomu slovenskému, museli by sa dosť prispôsobiť. A to sa vzhľadom na jeho veľkosť väčšinou neoplatí.


Prečo dochádza k sprísneniu podmienok

Snaha o obmedzenie rozsahu hazardu má predovšetkým za cieľ znížiť počet patologických hráčov, teda tých, ktorí majú s hraním problém. Obmedziť dostupnosť hazardu sa rozhodne podarilo najmä v online sfére, dokonca niekoľko desiatok prevádzkovateľov slovenský trh opustilo úplne dobrovoľne.

Na tzv. Blacklistu sa ich tak ocitlo iba zlomok. Blacklist je vlastne súpiskou ilegálnych prevádzkovateľov. Tým môže byť blokovaný platobný účet a internetová stránka. V súčasnej chvíli je stávková kancelária 1xbet pre Slovensko práve na tomto zozname.

Tuzemské ministerstvo financií rozhodne odmieta slová o cenzúre internetu a s výsledkami je spokojné. A chce do budúcna vo svojom ťažení proti hazardu pokračovať. Register tzv. Vylúčených hráčov mal fungovať už v roku 2017, však IT systém je stále vo fáze príprav. Najnovšie odhady jeho spustenie tipujú až na rok 2020.

Slovenská republika nie je jediným štátom, kde podmienky pre hazard sprísňujú. Podobne došlo k novelizovaný zákon o hazardných hrách ešte napríklad aj na susednom Česku.