Racing Victoria odmítá úplný zákaz posílání dostihových koní na porážku

Posted On By Marco5811

Racing Victoria říká, že zákaz trenérů a majitelů posílat dostihové koně na porážku nebude součástí nové iniciativy dobrých životních podmínek koní v hodnotě 25 milionů dolarů, protože „problém nevyřeší“.

Oznámení prodlouženého důchodu koně a rekvalifikační program v pondělí předseda Racing Victoria Brian Kruger uvedl, že zavedení přímého zákazu prodeje koní na jatka, chovatelské stanice nebo prodej hospodářských zvířat – jak je stanoveno zákonem v Novém Jižním Walesu – „způsobí problém v 22Bet Magyar podzemí a bude problém nevyřešíme. “

„ Může to být něco, co je považováno za postup, ale podle našeho názoru se v tomto okamžiku zaměřujeme na řešení základních příčin, “řekl Kruger reportéři.

„Mohou nastat situace, kdy nejlepším výsledkem dobrých životních podmínek koně je ve skutečnosti to, že skončí na jatkách nebo v chlívku.Myslíme si, že jsou v menšině a chceme snížit počet případů, kdy k tomu dojde, ale nemyslíme si, že v tuto chvíli je řešením úplný zákaz. “Trestní stíhání by„ mělo nastat “poté, co záběry odhalí vraždění a krutost dostihových koní Přečíst více

Racing Victoria oznámila rozšířený systém dobrých životních podmínek zvířat v reakci na záběry ukazující údajné zneužívání bývalých dostihových koní na jatkách v Queenslandu, což vyvolalo veřejné pobouření a dvojí státní a federální vyšetřování možných porušení dobrých životních podmínek zvířat.

Záběry ukázaly, že dostihoví koně byli prodáni a posláni z NSW na porážku, přestože Racing NSW v roce 2017 pozměnil svá Pravidla dostihů a uvedl, že „žádné závodní koně nebudou odesílány přímo ani nepřímo na jatka nebo do chovu“ .

Koalice pro ochranu dostihových koní, která dva roky monitorovala jatka v Queenslandu, uvítala financování dobrých životních podmínek koní, ale uvedla, že nedosahuje roku 200 milionů dolarů, který podle odhadů potřeboval komplexní důchod. ement plan.

„Zákaz zabíjení by se měl stát, ale [Racing Victoria], který tvrdí, že by to nefungovalo, jasně říká, že průmysl, z něhož profitují a podporují ho, netvoří lidé, kteří starají se o koně, starají se o peníze, “uvedla mluvčí koalice Kristin Leighová.

Leigh rovněž odmítla Krugerovo tvrzení, že průmysl nevěděl o zacházení s koňmi na jatkách, než se záběry vysílaly na ABC s tím, že RV si byl vědom alespoň toho, že počet koní jdoucích na porážku byl vysoko nad 1% všech dostihových koní v důchodu, často uváděných společností Racing Australia.

„Pokud víme, průmysl si je toho vědom,“ řekla.

Kruger uvedl, že tato průmyslová čísla jsou auditována.

„Největší problém je získat sledovatelnost a zacházet s těmi koňmi, jakmile byli dvakrát prodáni, třikrát dolů po odchodu z průmyslu, “řekl Kruger.

Národní povinný registr sledovatelnosti koní má podporu racina Skupiny průmyslu a dobrých životních podmínek zvířat a v současné době je předmětem šetření v Senátu. Porážky koní: přivedla nás sem nezodpovědnost a pokrytectví ze všech stran Přečtěte si více

Nové viktoriánské financování zahrnuje větší investice do mimosoudní oblasti program, který rekvalifikuje a propaguje bývalé dostihové koně pro jiné jezdecké pronásledování; budování rozšířené sítě pro domácí kutily; zahájení pěstounského programu pro „plnokrevníky v nouzi“; sledování dostihových koní v důchodu; a zavedení humánního programu eutanazie, aby se na veterináře k eutanázii koně na farmě pohlíželo jako na životaschopnou alternativu porážky u koní, které jsou z jakéhokoli důvodu považovány za nevhodné k opětovnému umístění.

Viktoriánský Racing Club, jeden týden od své největší události roku, karnevalu v Melbourne Cupu, také oznámil nový fond blahobytu koní, který přinese 10% veškerého veřejného prodeje vstupenek na karneval v poháru a 5% ročních předplatných členů k sociální iniciativy pro současné a dostihové koně v důchodu.

„Spíše než abychom se soustředili na naši finanční návratnost, ve skutečnosti jsme každému poskytli pocit, přímo i materiálně, že přispívají k řešení,“ předsedkyně VRC, Amanda Elliott , řekl.

Oba Kruger a Elliott uvedli, že byli záběry „zděšeni“ a že oznámení dobrých životních podmínek zvířat nebylo cynickou reakcí na negativní publicitu.