Saracény ukazujú svoje inštinkty prežitia rozdrvením Bristolu

Posted On By Marco5811

Medzi 14 hráčmi vo svojich 23 rokoch proti Bristolu, ktorí sa predstavili na tohtoročnom jesennom svetovom pohári, vrátane deviatich, ktorí obliekli anglické farby, vynikli práve títo traja, ktorí sledovali tento turnaj v televízii: klamný center Nick Tompkins, ktorý skóroval hetrik pokusov, nepolapiteľný krajný obranca Max Malins a silný dravý krídelník Ben Earl.

Všetko sú to hráči, pre ktorých bude mať Saracens, riaditeľ ragby, Mark McCall, rozpočet, ktorý bude k dispozícii pre šesť kôl Premiership, ktoré sa budú hrať počas Šiestich národov, ale v tejto podobe budú súperiť o predturnajový kemp Anglicka v Portugalsku budúci mesiac.

Malins zavŕšil svoj druhý štart v sezóne. na krajného obrancu po zotavení sa z dlhodobého zranenia s vynikajúcim zakončením.Je to preferovaný muškár, ale rovnako ako All Black Beauden Barrett dokáže využiť priestor navyše ponúkaný v pätnástich prostredníctvom svojich rýchlych nôh, akcelerácie a schopnosti jazdiť na kladkách, čo je rýchlejšia verzia Alexa Gooda.

Tompkins, ktorému bol odmietnutý štvrtý pokus iba dvojitým pohybom po tom, čo bol prekonaný pred čiarou, ťažil z útočnej rozmanitosti svojej strany. Rovnako ako Malins bol zničujúci, keď mal čo i len náznak priestoru, bol schopný vystúpiť z ktorejkoľvek nohy a uniknúť, akoby mal byť poháňaný turbom.

Bolo to len pred pár rokmi, čo bolo v Anglicku šestka. skôr ako sedmičky v zadnom rade. Teraz majú Toma Curryho a Sama Underhilla s Earlom, ktorý bol v dvoch anglických mužstvách a so svojím nosením lopty ponúkol niečo iné.Získal bonusový bod svojej strany, ich prvé víťazstvo v lige v tejto sezóne a piaty v kampani Premiership.

Earlov pokus ukončil odpor Bristolu. Viedli väčšinu prvého polčasu, frustrovali Saracénov svojou rýchlou obranou a vynútenými chybami, zatiaľ čo na vlastnej polovici hrali konzervatívnejšie ako zvyčajne, len aby bola ich vykopávacia hra prepracovaná.

Brzy brali viedli, keď po zákroku Andyho Urena diagonálny kop Callum Sheedyho oklamal Owena Farrella a Lukovi Morahanovi stačilo loptu len chytiť, aby skórovala.Saracéni okamžite odpovedali cez Mako Vunipola, ale pri všetkej dominancii domácich mali chipové kopy tendenciu súperov odraziť a držanie sa vylialo v kontakte.

Bristol vyzeral, akoby šli do intervalu 13: 7, keď pripustili penaltu a museli brániť čiaru. O ďalšie tri penalty neskôr a pri ďalšom nedovolenom zákroku sa Tompkins chopil uvoľnenej prihrávky a odklonil sa od dvoch obrancov. Tri minúty po reštarte skóroval druhý, keď obrana vyľakal vstup Seana Maitlanda z mantinelu.

Saracéni boli náhle na dennom poriadku. Tieň, ktorý vrhlo ich porušenie platového stropu, ich ovplyvnil celú sezónu, dokonca aj pred odpočítaním bodov. Nie sú zvyknutí prehrať, ale každá porážka ich teraz posúva bližšie k Majstrovstvám a riskuje brzdenie.Tu, aj keď sa nachádzali v koncovke, hrali akoby bezstarostne a výsledkom bolo dôrazné víťazstvo nad klubom na vzostupe.

Bristolská príčina už bola beznádejná, keď bol Harry Thacker poslaný do koša hriechov po 50 minút za neustále porušovanie právnych predpisov jeho stranou. Malins preukázal svoje vyhýbacie a elastické vlastnosti, aby sa mohol dotknúť pravej strany predtým, ako skóre dokončili Brad Barritt a Tompkins. Bristol sa zhromaždil v posledných 10 minútach, ale nedostal nič proti strane, ktorá sa znovu objavila včas na budúci víkend v Exeteri.

„Nehrali sme tak dobre, ako sme chceli,“ uviedol McCall . “S niektorými mladými chlapcami som bol opäť skutočne spokojný.” Na otázku, či si myslí, že by mohol pre Šesť národov stratiť niektoré alebo všetky, odpovedal: „Nič by nás neprekvapilo. Počkaj a uvidíš.”