Trpišovský o výhre v Nice: Ukázali sme veľké srdce a kvalitu

Posted On By Marco5811

Podľa trénera Jindřicha Trpišovského si Slavia štvrtkové víťazstvo 3: 1 v Nice v 4. kole Európskej ligy zaslúžila, pretože jej hráči ukázali veľké srdce a kvalitu. Pražania sa tretí výhrou v skupine po sebe výrazne priblížili postupu do jarnej vyraďovacej fázy. Podľa Trpišovského ale bude dôležité, aby na to budúci štvrtok v domácom dueli s Beer sevo nemysleli.

Český šampión viedol vo Francúzsku od 14. minúty po výstavnej trefe Ondreja Lingra do horného rohu bránky. Po hodine hry zrovnal Amine Gouiri. O štyri minúty neskôr ale Peter Olayinka strelil rozdielový gól a poistku pridal v 75. minúte Abdallah Sima.

“Boli sme lepší, v zápase sme vyhrali zaslúžene. Dali sme tri góly a mali sme aj ďalšie príležitosti, ktoré sme nepremenili. Urobili sme v zápase dve chyby. Jedna skončila ranou do tyče, druhá gólom Nice. Dôležité bolo, že sme na bránku dokázali zareagovať Olayinkovou šancí a potom aj jeho gólom, “povedal Trpišovský v nahrávke pre médiá od klubu.

“Musím poďakovať tímu, ktorý skvele pracoval, pretože proti nám stál vynikajúci súper. Nice je predná tím francúzskej ligy so skvelými individualitami as veľkou osobnosťou v podobe výborného trénera (Patricka Vieiru). To, aby sme tu dokázali vyhrať, potrebovalo veľké srdce a kvalitu od nášho tímu. Oboje sme ukázali a zaslúžene vyhrali, “dodal štyridsaťštyriročný kouč.

Slavia porazila francúzsky celok v skupine aj druhýkrát. Prvé vzájomné stretnutie v Edene vyhrala 3: 2 a tiež v odvete dala tri góly. “Bol to veľmi náročný zápas po všetkých stránkach, či už bežecky, takticky, technicky alebo 22Bet bonus ohľadom rozhodovania. Chalani ohromne dreli,” vyhlásil Trpišovský.

Jeho zverencom stačí za týždeň proti Beer Seve k istote postupu uhrať remízu. Pražania majú deväť bodov rovnako ako Leverkusen, Nice s Hapoel tri. Podľa Trpišovského bude chcieť Slavia vrátiť izraelskému súperovi prehru 1: 3 z úvodného zápasu v skupine.

“Najdôležitejšie teraz bude nemyslieť na to, že hráme o postup. S Beer sevo sa budeme musieť sústrediť len na to konkrétne stretnutie. Musíme odčiniť porážku, ktorú sme u nich utrpeli, vrátiť im to a vyhrať,” konštatoval niekdajší tréner Žižkova či Liberca.