Chrudimský Kesner: Verím, že v Prostějove zvíťazíme a zachránime sa

Posted On By Marco5811

Na jeseň Východočesi Hanák doma rozdrvili 4: 0. Lenže tí sa odvtedy herni veľa zdvihli a v tabuľke sú teraz o dve priečky vyššie ako trinásta Chrudim.

“Ak by sa nám to u nich podarilo tak ako na jeseň tu, bolo by to príjemné. Ale čakám úplne iný zápas, “povedal stredopoliar Ondřej Kesner, kapitán chrudimského tímu.

Prostějov už má na rozdiel od Chrudimi účasť v budúcom ročníku Fortuna národnej ligy istú, za čo podľa Kesner vďačí aj zostave plné hráčov, ktorí prešli najvyššej súťaží.

“Ja osobne ich videl na jar hrať v Pardubiciach (Hanáci tam podľahli tesne 1: 2), nebude to nič jednoduché.Ale my sa na ne musíme čo najlepšie pripraviť a zvíťaziť, aby sme v poslednom kole sa Žižkov nemuseli hrať o všetko, “burcoval. “Verím, že to zvládneme.”

Pre Chrudim bolo z hľadiska jej vyhliadok úplne zásadné už to, že pred týždňom na štadióne Za vodojemov uspela v mači s Vlašim (2: 1). Zápas mala parádne rozohraný, ale k vedeniu 2: 0 už v 24. minúte ďalší góly po hriechu nepridala a po znížení protivníka v 86. minúte sa vo zvyšku zápasu klopala. Kesner, ktorý vtedy vsietil prvý gól, pripustil, že sa všetkým členom tímu po záverečnom hvizde značne uľavilo.

“Vlašim pridala a po prestávke nás zvierala viac a viac. Pred gólom však mala len jednu šancu, ktorú Mráza (brankár Lukáš Mrázek) výborne chytil.Nielen ja, ale asi aj ostatní ku koncu tlačili čas a veľmi to neutekal.Ale prestáli sme to, “tešilo stredopoliara.