Janis proti Torontu vyvádzal, Bucks sú na polceste do finále NBA

Posted On By Marco5811

Bucks tak majú stále väčšiu šancu na postup do prvého finále od roku 1974. Zvlášť keď ešte nikdy zo 13 prípadov nestratili sériu, v ktorej prvé dva zápasy vyhrali.

Kým v prvom stretnutí museli Bucks skóre otáčať , tentoraz mali zápas od začiatku plne pod kontrolou. Adetokunbo totiž vstúpil do duelu vo veľkom štýle. Najprv zasmečoval po doskoku vlastnej strely, následne zablokoval protihráča a potom pridal ďalšie smeč. Razom Milwaukee viedlo 9: 0 a už v prvej štvrtine odskočil na 17 bodov.

“Bol to skvelý začiatok.Všetci sa nakazili energiou, s ktorou do stretnutia vstúpil Janis, “povedal tréner Milwaukee Mike Budenholzer.

Do polčasu potom domáci hráči navýšili vedenie až na 25 bodov a zápas v pokoji doviedli k víťazstvu.

Popri Adetokunba zohrala tentoraz kľúčovú úlohu lavička Bucks, ktorá zaznamenala 52 bodov. Turecký reprezentant Ersan Ilyasova mal 17 bodov, Malcolm Brogdon 14 bodov a George Hill 13 bodov.

Zo členov základnej päťky strelecky prispeli Nikola Mirotíc (15 bodov) a Khris Middleton (12 bodov).

“Bojujeme jeden za druhého. Zvlášť naša lavička.Základná päťka nasadila tón zápasu a my sa ho snažili udržať, “povedal Ilyasova, ktorý možno bude v septembri na majstrovstvách sveta čeliť českým reprezentantom.

Toronto sa mohlo opäť spoľahnúť na svoju hviezdu Kawhiho Leonarda, ktorý zaznamenal 31 bodov a osem doskokov, ale bol príliš osamotený. Druhý najlepší strelec tímu Kyle Lowry pridal len 15 bodov, keď trafil štyri zo 13 striel. Náhradník Norman Powell zapísal 14 bodov.

“Dnes sme očividne nezahrali dobre. Teraz sa séria presúva k nám a musíme urobiť všetko pre to, aby sme domáce pevnosť ubránili, “uviedol torontský kouč Nick Nurse.

Pre Milwaukee to bola desiata výhra z 11 zápasov v tohtoročnom play off. Doteraz pritom len tri tímy v histórii dokázali v play-off vyhrať všetkých úvodných 11 zápasov.Los Angeles Lakers to dokázali v rokoch 1989 a 2001 a pred dvoma rokmi pribudli Golden State Warriors.