Súboj titanov: na scéne amerického futbalu sa chystá zápas neboli porazené

Posted On By Marco5811

“Je to pre nás česť zahrať si proti najlepšiemu súčasnému tímu ligy,” hovorí Ondřej Paulus, hlavný tréner tímu z Vysočiny, ktorý má na konte zatiaľ štyri víťazstvá. Lions, najväčší favorit na titul, už nastúpil k piatim duelom a tiež všetky doviedol do víťazného konca.

Gladiators sa v premiérovej sezóne medzi elitou nechceli zmieriť s rolou si vie. Tím udržal Američana Josha Purdieho. K nemu navyše angažovali jeho krajana, quarterbacka Reginalda Langforda. Ten skôr pôsobil v Pardubiciach.

K tomu si pridajte skvelé výkony sedemnásťročného receiver Davida Calty a reprezentačného running backa Jana Dunovského.Niet potom divu, že Gladiators sú najproduktívnejším útokom celé Paddock ligy.

Test pre nováčika

A v Jihlave si premiérovú účasť užívajú. Už po dvoch víťazstvách sa hovorilo o štarte snov, lenže teraz už má tím na konte výhry štyri a získava si rešpekt súperov.

“Ide to dobre,” usmeje sa Paulus. Z každého slova je poznať, že si s tímom užíva, ako všetko šliape.V hlave nosia nielen najbližší súboj s Lions, ale aj nasledujúce dva zápasy s brnenskými Sígrs a ostravskými Steelers. “Potom sa definitívne ukáže, ako na tom sme,” usmieva sa hlavný tréner tímu.

Možno súperovi tím z Vysočiny toľko nepoznali, po štyroch výhrach už si ale dávajú na gladiátora poriadny pozor. “Určite si nás poriadne rozoberú a pripraví sa na nás. To platí vždy, keď idete hrať s tímom, ktorému sa darí, “je jasné Paulus.

Top obrana proti top útoku

Hlavný tréner Prague Lions Zach Harrod si je vedomý sily Gladiators. “Zápas pre nás predstavuje novú výzvu, pretože sme s Gladiators nikdy nehrali,” pripomenul historicky prvý duel medzi týmito tímami.Podcenenie súpera zo strany pražského tímu nehrozí.

“Na papieri to vyzerá, že sa stretne najlepší útok s najlepšou obranou,” upozornil Harrod na štatistiky. Lions sa totiž okrem druhého najproduktívnejšieho tímu môžu pýšiť tiež skvelú obranou. Tá pustila súperom najmenej bodov v celej lige.

Harrod má jasno, čo bude kľúčom k úspechu. “Musíme udržať ich útok a hlavne Langforda. U neho to všetko začína, “vie Harrod. Langford už v roku 2017 vyhral cenu pre najužitočnejšieho útočníka celej ligy a doterajšie výkony ho pasujú do role favorita pre túto cenu aj za tohtoročný ročník. Je teda jasné, že Lions budú pred gladiátorskú šestkou na pozore.

Podarí sa Lions ubrániť nebezpečný útok Gladiators? A udrží obrana Gladiators krok so svojím súperom?To sú hlavné otázky, ktoré by mali rozhodnúť o výsledku. V sobotu na štadióne FC Vysočina uvidia diváci od 16:00 napínavé predstavenie.

A kto vie, možno je to generálka na Paddock Czech Bowl. Oba tímy ukázali, že ambície na titul nie sú prehnané.