Česko – Taliansko 8: 0. Jasné víťazstvo, výkon ale zase toľko nenadchol

Posted On By Marco5811

Hokejisti totiž viedli s najväčším outsiderom šampionátu po prvej tretine iba 1: 0, o gól sa postaral debutant Milan Guláš, ktorý si vymenil puk s Kubalík, narazil si na pravom kruhu do streleckej pozície a presne zamieril pod hornú tyč.

Bol to pochopiteľne víťazný gól, pretože Taliani potvrdili svoju nemohúcnosť a ani v piatom zápase na turnaji nestrelili gól. Brankár Pavel Francúz, ktorý dostal šancu rozchytat sa, mal však aj šťastie. Niekoľkokrát si poriadne vydýchol, pretože raz puk škrtol brvno, druhýkrát zase súper tesne minul odkrytý horný rožtek bránky.

Väčší pokoj českému tímu dodal až Gudas veľa nevídaným gólom: v 28.minúte sa napriahol kúsok za červenú (rozumej ďalej od talianskej klietky) a kotúč letiaci tesne nad ľadom prekvapivo skončil až chrbtom zúfalého gólmana.

Až potom začali Česi strieľať a do konca druhej tretiny sa trafili ešte trikrát. Najprv našiel Simon presným pasom Moravčíka, ktorý po dlhšej váhania nahral Frolík.

Potom sa v presilovke presadil Kovář, ktorý doklepol do siete Voráčková ranu zo strednej vzdialenosti, a po ďalšej polminúte skóroval Jaškin po milimetrovej prihrávke Chytila ​​medzi kruhmi.

Jágr na facebooku tipoval tri strelca, trafil len dva – Frolík a Jaškin. Vrána zostal bez gólu. Druhá formácia, v ktorej nastupuje po boku Fakse a Palát, tentoraz nebola produktívne a ako jediná z tímu si nepripísala ani bod.Pritom práve od nej si tréneri na čele s hlavným koučom Milošom Riho sľubujú veľa.

V tretej tretine padali góly až v samom závere: štyri minúty pred koncom zakončoval peknú kombináciu elitnej formácie Simon, v čase 57:42 pálil z kruhu opäť Jaškin a za 16 sekúnd dorobil rozglejené Jizan Frolík, ktorý piatym gólom na majstrovstvách potvrdil pozíciu najlepšieho slovenského strelca.

Tieto tri góly vylepšili celkový dojem z výkonu, ktorý inak zase toľko nenadchol. Teraz národný tím čaká v nedeľu od 16:15 súboj s Rakúskom a základnú časť uzavrie v utorok od 12:15 proti Švajčiarsku.